İlk Çağ Kalıntılarından Hangi Bilgilere Ulaşabiliriz?

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Reddit

İlk çağlardaki yerleşim yerlerine ait kalıntılardan o dönemde ki insanların yaşamları ile ilgili hangi bilgilere ulaşılabiliriz?

Bu kalıntılardan o dönemle ilgili bir çok bilgiye ulaşmaktayız. Bu kalıntılar incelendiğinde, bu insanların ne tür evlerde yaşadıkları, evlerinde ne tür araç gereçler kullandıkları, yemeklerini nasıl pişirdikleri, vb. evlerinde nasıl yaşadıklarını öğreniriz. Nasıl giyindiklerini öğreniriz. Dini inançların neler olduğu bilgisine ulaşılır. Toplum yaşamları nasıl olduğu, nasıl vakit geçirdikleri, eğlenceleri nasıldır. Kurdukları toplum düzeni hakkında bilgilere ulaşırız. Özellikle kullandıkları araç gereçler hakkında bilgiler ediniriz.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Reddit

Comments

    1. Gerçektende Benimde işime çok yaradı .Görsel sanatlar ödevim için çok lazımdı :) Teşekkürler ” Yardımcı Kaynaklar ” sitesi :) :) İyiki Varsınız :)

      1. Ben teşekkür ederim. Bu yorumları alınca bu projenin iyi bir yönde ilerlediği kanaati bende oluşuyor. Sitemiz şuan 6. sınıf Sosyal Bilgiler, Fen ve teknoloji, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini kapsamaktadır. İleri yıllarda diğer sınıfları da kapsayacaktır. Kopyala yapıştır şeklinde çalışmadığım için yavaş ilerlemektedir. Ama bütün konular özgündür. Başka sitelerden kopyala yapıştır yapmıyorum. Başka sitelerin benden içerik aldığını görmekteyim. Bu da doğru yolda olduğumu göstermekte, uzun vadede beni başarılı kılacak sonuçlar doğuracaktır. Ansiklopedi ve biyografi bölümüne de dikkat çekici konular ve kişiler eklenmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>