Üniversite Bölümleri Hakkında Bilgi

Lise eğitimini tamamladıktan sonra hayatımıza yön vermek üzere, belki de mesleğimizi seçmemiz üzere en önemli viraja geliriz işte bu viraj bizim bir ömür boyu yapacağımız işi belirleyecektir belki de bu yüzden üniversite tercihleri büyük önem taşımaktadır.

Üniversite tercihlerinde bilmediğimiz bir bölüm hakkında bilgi sahibi olmak için üniversite bölümleri tanıtımı sayfasından bölümlerin tam olarak ne iş yaptıkları, mezunların nerelerde çalıştıklarına dair fikir edinebilirsiniz.

Üniversite tercihlerinizi yaparken geçmiş yılların taban puanlarını göz önüne alıp, puanınızdan 5-10 puan daha yüksek olan bölümleri yada daha çok istediklerinizi en başa yazarak tercihlerinizi sağlıklı şekilde yapabilirsiniz. Dilerseniz “Üniversitelerin taban puanları” bağlantıya tıklayarak tüm bölümlerin detaylı olarak taban puanlarını inceleyebilirsiniz.

Üniversite tercihleri öncesinde bölümler hakkında fikir edinmek ve “hangi bölüm ne iş yapar” gibi sorularınız varsa ilgili linke tıklayarak merakınızı giderebilirsiniz. Üniversite tercihlerinizde başarılar dilerim.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. Adalet bölümü iş imkanı fazla olan bir bölüm, myo dan mezun olduğunuzda avukatlık bürolarında falan çalışabiliyorsunuz avukatın yanında. Ancak 2 yıllık bölümler arasında puanı yüksek bölümlerden birisidir. Bana kalırsa adalet yerine lisans mühendislik daha elverişli olabilir. Kısa zamanda okul bitsin derdine kapılmayın derim. Sormak istediğiniz varsa bölüm hakkında sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir