Yaşadığınız şehir, kasaba veya beldenin belediye başkanı adayı olduğunuzu

+1 oy
1.4k kez görüntülendi
Yaşadığınız şehir, kasaba veya beldenin belediye başkanı adayı olduğunuzu düşününüz.  Seçim çalışmanızda seçmenleri; çevre ile ilgili  düşünceleriniz, planlarınız hakkında bilgilendirmek amacıyla bir konuşma metni hazırlayınız. 5. sınıf fen bilimleri 138. sayfa sorusu
(249 puan) tarafından

1 cevap

0 oy

Komşularım

Bu ilçede belediye başkanı olmak, oylarınıza talip olmak için şimdi karşınızdayım. Bu gün burada yaşadığımız bu güzel şehir için yapacaklarımı anlatacağım.

Benim başkan olacağım 5 yıl boyunca en öncelikli hedefim çevre sorunları ile ilgili çalışma yapmak, çevre kirliliği, azaltmak, yok etmek ve olmasını enegelemektir.

Kapınızdan çöpleriniz düzenli alınacak, sokaklar temizlenip çöpler topanacak, bu toplanan çöpleri, geri dönüşüm merkezinde ayrıştırıp, kullanılabilir olanları ekonomiye kazandıracak, diğer kısımlar ile elektrik üretip onları da ekonomiye kazandıracağız. Sokaklarınız her zaman temiz olacak, temiz çevre kampanyaları düzenleyerek, halkın bu konuda bilinçlenmesini sağlayacağım.

Doğalgaz dönüşümünü, yüzde yüze tamamlayıp, kömür kullanımına kısıtlamalar getireceğim. Bak fabrika sahipleri kendilerine dikkat etsin, bacalarındaki filtrelerin takipçisi olacağım. Temiz bir hava için bütün önlemlerimiz alacağım.

Kanalizasyon suları, şu yanımızdan güzel güzel akan dereye akmayacak, Su dönüşüm tesisleri kuracağım.

 

(177 puan) tarafından

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
1.7k kez görüntülendi 22, Ocak, 2015 hakan (249 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
5.3k kez görüntülendi 22, Ocak, 2015 hakan (249 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
412 kez görüntülendi 21, Ocak, 2015 hakan (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap

1.4k soru

487 cevap

72 yorum

341 kullanıcı

Kategoriler