Ülkemizde çocuk hakları ile ilgili faaliyetlerde bulunan sivil toplum kuruluşlarını araştırınız.

+2 oy
32.5k kez görüntülendi
Ülkemizde çocuk hakları ile ilgili faaliyetlerde bulunan sivil toplum kuruluşlarını araştırınız. Bu kuruluşların hangi faaliyetlerde bulunduklarını açıklayınız.
(249 puan) tarafından

1 cevap

0 oy
En İyi Cevap

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu

Kimsesiz, ihtiyaç sahibi çocukları, engellileri, yaşlılara ve sürekli bakıma muhtaç kimseleri, barınma ve beslenme her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak bakımlarını yaparlar. Özellikle çocuklar, yurt, ev gibi noktalar açarak onların bir ev ortamında ve sıcaklığında büyümeleri için çalışmaktadır. Son dönemlerde yapılan koruyu aile projesini de desteklemektedir. Çocuk haklarına katkısı, her çocuğun yaşam ve büyüme hakkı olduğu doğrultusunda yardıma muhtaç çocuklara yuva olmaktadır.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMCV)

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMCV), gönüllüler tarafından kurulan ve faaliyetlerini sürdürmekte olup, her çocuğun hakkı olan, sevgi ve anlayış görme, şefkat, sağlıklı bir ortamda yaşama ve beslenme, oyun oynama, eğitim alma ve becerilerini geliştirme fırsatı tanınması amaçları için çalışmaktadır. Çocukköyleri ile yardıma muhtaç, kimsesiz, terkedilmiş çocukların bakımını ve yetişmesini ve topluma kazanılmasını sağlamaktadırlar.


Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği

Türk aile yapısına uygun, yeterli bakıcı ile 5-6 çocuklu evler açmakta, Çocuk yuvalarına toplu halde yaşayan 3-6 yaş arası çocuklar göztilmekte, bu çocuklar büyütülüp eğitilerek, yaşam ve diğer hakları için mücadele edilmektedir. 

Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği; Nihai Faydalanıcı kitle olarak çocuk yuvarında toplu halde yaşayan 3-6 yaş grubundan başlayan kimsesiz çocuklar gözetilmektedir. Dernek marifetiyle, normal yaşam alanlarında kiralanan ve tefriş edilen evlerde 5 – 6 çocuk barındırılmakta; her evde 3 bakıcı bayan istihdam edilmektedir. Bu projeyle, çocukların sosyal hayata adapte olarak büyümesi, Türk aile yapısına uygun olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.
Çocuk Köyü, Çocuk Evi, Çocuk ve Gençlik Merkezi, Özel Çocuk Yuvası, Ana Okulu, Yurt, Pansiyon, Bakım Merkezi, Gündüz Bakımevi, Okul, Kurs, Kişisel Gelişim Merkezi, Meslek Edindirme Eğitim Merkezi, Koruma ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi, Rehberlik Merkezi ve benzeri tesisleri açmak ve işletmek, bu müesseseleri açan ve işleten kişi ve kurumlara her türlü yardım ve destek almak ve destek vermek.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

Vakfın faaliyeti, kimsesiz çocukların aile sevgisi içinde büyümesini sağlmak için, Bolluca Çocukköyü'nü açmışlardır. Vakfın amacı, kimsesiz çocukları barındırmak eğitmek, geleceğe hazırlamaktır.

Geleceğimizin Çocukları Vakfı

1997 yılında kurulan Geleceğimizin Çocukları Vakfı olarak, amacımız, başta korunmaya muhtaç çocuklar olmak üzere, her yaştan insanımızı yeniden topluma kazandırmak yönünde gereken her türlü yatırımı yapmayı ve tüm gerekli olanakları sağlamayı amaçlamaktayız. Çocuklarımızın her türlü eğitim ve öğretim giderlerini karşılayarak, insanca yaşayabilecekleri ortamlar yaratarak, okul, çocuk yuvası, aş evi ve sığınma evi gibi eğitim kurumları kurarak Türk insanının çağdaş düzeye ulaşmasında katkıda bulunmak için çalışmaktayız.

KIMSEV - Kimsesiz Ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

Sokakta kimsesi olmayan veya kimsesi olupta sokağa itilmiş gençlerimizi barındırıp, okutup yetiştirip topluma kazandırmayı amaç edinen vakfımız bugün daha iyi hizmet verebilmek için toplumun bütün bireyleri ile el ele vererek bize ait olan bu gençlere hizmet edebilmek çabasındadır.

 

(177 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap
+1 oy
1 cevap
+1 oy
1 cevap
+1 oy
1 cevap
1.8k kez görüntülendi 22, Şubat, 2015 hakan (249 puan) tarafından soruldu

1.4k soru

487 cevap

72 yorum

341 kullanıcı

Kategoriler