İçinde yer aldığınız grupları defterinize listeleyiniz

İçinde yer aldığınız grupları defterinize listeleyiniz ve karşılarına yaptığınız faaliyetleri yazınız. 

Ben ailemle birlikte Ankara’nın Mamak ilçesinde yer alan Aşık Veysel Mahallesi’nde otuyorum. Ailem, dört bireyden oluşuyor. Annem özel bir şirkette memur, babam ise işçi olarak çalışıyor. Ağabeyim Ali, Ankara Fen Lisesi son sınıfa devam ediyor. Kendisi bu sene yoğun biçimde üniversite sınavına hazırlanıyor. Ben ise on bir
yaşındayım ve ailemin en genç üyesiyim.

Ailemde kararlar ortak alınır. Annem, babam ve ağabeyim alınan kararlarda benim de görüşümü önemser. Ailede bana daima değer verildiğini hissettirirler. Biz, sevgi, saygı ve dayanışma içinde yaşayan mutlu bir aileyiz. Ailemden sonra üyesi olduğum bir diğer kurum da Millî Kütüphane’dir. Özellikle performans görevlerimi yaparken babamla birlikte kütüphaneye gidip çeşitli kaynaklardan yararlanarak çalışmalarımı yaparım.

Ben Ayşe Zeki Sayan Ortaokulu 5-B sınıfında öğrenciyim. Okulumu, sınıfımı, öğretmenlerimi ve sınıf arkadaşlarımı çok seviyorum. Sınıfta bir yandan yeni bilgiler öğrenirken diğer yandan güzel etkinlikler yapıyoruz. Arkadaşlarımla okul dışında da sık sık görüşüyoruz. Birlikte oynuyor, eğleniyor, ders çalışıyor ve ödev yapıyoruz.

Hepiniz gibi ben de çeşitli gruplarda yer alıyorum. Oyun ve çalışma gruplarının yanında Satranç Kulübünde arkadaşlarımla birlikte çeşitli faaliyetlerde bulunuyorum. Kulübümüzün diğer üyeleri ve ben severek ve usanmadan kulübümüz için çalışıyoruz. Okulda bir araya geliyor, ortak amaçlarımız için iş bölümü yaparak planlı çalışmalar yapıyoruz. Bu sırada birbirimizi daha iyi tanıyoruz.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.