Yaşadığınız yerde bir okul açılması kimleri nasıl etkiliyor?

Yaşadığınız yerde bir okul açılması kimleri nasıl etkiliyor? Açıklayınız Toplumu ilgilendiren, kamu binaları ve hizmetler geniş halk kitlelerini etkiler.

yeni okul yapımı

Yaşadığımız, kentte ve bölgede, yeni bir okulun açılması, o mahalle ve muhitte oturan herkesi doğrudan etkiler. Oradaki çocukların yeni bir okulda daha iyi imkanlarda daha iyi eğitim alacağından uzun vadede ülkeye önemli katkılar sağlar.

Şimdi mahalle açısından etkilere bakacak olursak; ilk önce eğitime katkısına bakalım. O bölgedeki öğrenciler, eğitim için daha uzağa gitmek zorunda kalmayacak, daha uzağa gitmeyip eğitim alamayan çocuklar ise, daha yakına okul geldiği için rahatlıkla okula gelip eğitimlerini tamamlayabilecekler. Aileler için, aileler daha uzağa çocuklarını götürmek zorunda kalmayacak, servis v.b. mali yüklerden kurtulacaklar ve okula çocuklarını gönderemeyenler de böylece gönderebilecekler.

Okul yakın olması sebebiyle, okulda düzenlenen kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere öğrenciler ve aileler daha kolay katılabilir.

Yeni okul, yeni öğretmenlere iş demek, böylece öğretmen açığı olacağından, öğretmen olmayı bekleyen eğitilmiş vatandaşlar iş bulmuş ve millete faydalı olmuş olacaklardır.

Okul çevresi aynı zamanda esnaf için ekonomik faaliyet bölgesi olmaktadır. Buraya her gün yüzlerce çocuk ve ailesi geldiği için esnafın ticari işleri artmaktadır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.