Aracın çalışmaması ile adamın elindeki bidon arasında nasıl bir bağlantı olabilir?

Resimdeki araç sizce neden çalışmıyor olabilir? Aracın çalışmaması ile adamın elindeki bidon arasında nasıl bir bağlantı olabilir? Evinizde doğal gaz kesilir ya da kömür biterse ne yaparsınız? Hayatımızda çok önemli bir yeri olan enerji kaynaklarımız bir gün tükenebilir mi, yoksa bu kaynaklar sınırsız mıdır?

Resimdeki araç sizce neden çalışmıyor olabilir?

Resimdeki araç yakıtı bittiği için çalışmamaktadır.

Aracın çalışmaması ile adamın elindeki bidon arasında nasıl bir bağlantı olabilir?

Aracın çalışmaması ile elindeki bidon arasında doğrudan bir ilişki vardır. Araba sıvı yakıt benzin yada mazot ile çalışmaktadır. Arabanın yakıtı bittiği için sürücü elindeki bidon ile yakıt aramaya çıkmıştır.

doğal gaz kesilirse

Evinizde doğal gaz kesilir ya da kömür biterse ne yaparsınız?

Doğalgazın kesilmesi ve kömürün bitmesi tehlikesine karşı alternatifler geliştirilmesi gerekmektedir. Bu kaynaklar sınırlıdır. Bir gün mutlaka bu kaynaklar tükenecektir. Bu kaynaklar tükenmeden daha, yenilenebilir enerji kaynaklarının, yani güneş, rüzgar ve su gücünden faydalanma ve elektrik üretme teknikleri geliştirilmeli ve arttırılmalıdır.

Hayatımızda çok önemli bir yeri olan enerji kaynaklarımız bir gün tükenebilir mi, yoksa bu kaynaklar sınırsız mıdır?

Şuan kullandığımız enerji kaynakları, sınırsız ve sonsuz değildir. Hepsi bir gün tükenecektir. Bu sebepten fosil yakıtların da dünyamıza verdiği zararı düşündüğümüzde, enerji kaynaklarımızı çok tasarruflu kullanmalıyız. 

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.