Bir ülkede meydana gelen depremin başka ülke milletlerini nasıl etkilemesi beklenir?

Bir ülkede meydana gelen depremin başka ülke milletlerini nasıl etkilemesi beklenir? Açıklayınız. Bu duruma bir kaç açıdan bakmak gerekir. 

– Başka bir ülkede olan deprem faleketinden, diğer ülke milletleri depremin etkilerini görerek, ders çıkarmalı, yapılar konusunda yapılması gereken tedbirlerin neler olduğunu öğrenmlidir. Bu felaketi görerek gerekli detbirleri almaları gerekir. Bu etkiye örnek alınma becerilebilirse olumlu etkisi de diyebiliriz.

– Bir ülkede gerçekleşen deprem sonucunda yaşanan felakette, ülkeler arası diyalog ve yardımlaşma duyguları gelişebilmekte, düşmanlık duyguları yumuşayabilmektedir. İnsancıl yardımlar insanlar üzerinde olumlu etkiler yapmaktadır.

– Bir ülkede geniş çaplı bir deprem felaketi yaşandığında, o ülkede ciddi eknomik sorunlar çıkabilmekte, üretimler yada siparişler aksayabilmekte, bu durumda diğer ülkelerin ekonomik yapılarına zarar verebilmekte, global düzeyde problemler yaşayabilmektedir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. Yazı çok güzel ama aralarda yazım hataları var. Mesela; faleketinden değil felaketinden, öğrenmlidir değil öğrenmelidir ve detbirleri değil tedbirleri. Ama genede harika anlatmışsınız çok sağolun 😀 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.