Böbrekleri uzun süre görevini yapamayan bir insanın yaşamı neden tehlikeye girer?

Böbrekleri uzun süre görevini yapamayan bir insanın yaşamı neden tehlikeye girer?  kanımız böbreklere ulaştğında, böbreklerimizde bulunan yapılar bir süzgeç gibi kanımızı süzer.

Bu işlem sırasında kanımızda bulunan atk maddeler idrar dediğimiz sıvıyla dışarı atılır. vücudumuz için yararlı olan maddeler ise kanımızda dolaşmaya devam eder. Böbreklerimizde oluşan idrar, idrar boruları yoluyla idrar kesesine gelir. idrar kesesinde birikir ve bir süre depolanır. daha sonra ise idrar kanalı ile vücut dışına atlır.

Eğer bu görev yerine getirelemezse, kan süzülmeyecek, atık maddeler kanda dolaşmaya devam edecektir. Kısa bir süre sonra bu atık maddelerin birikmesi yüzünden, zehirlenme ve hayati tehlike baş gösterecektir.

Böbreklerimiz vücudumuzun en önemli organlarındandır. Böbreklerimiz görevini yapamazsa zararlı maddeler vücudumuzda birikir. Bunun neticesinde de vücudun işleyişi bozulur ve ölümle sonuçlanan durumlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle böbrek sağlığımızın korunması için çok dikkatli olunmalıdır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.