Geçmişten günümüze ulaşım araçlarını düşündüğünüzde aklınıza hangileri geliyor?

Geçmişten günümüze ulaşım araçlarını düşündüğünüzde aklınıza hangileri geliyor? Hangi buluşlar onların değişmesine neden olmuş olabilir? Sayfadaki görsellerden yararlanarak açıklayınız. Günümüzde, yüksek teknolojiye sahip sayısız ulaşım aracı bulunmaktadır. İnsanlığa büyük hizmet veren ulaşım araçlarıyla birlikte trafik kuralları, trafik levhaları ve trafik ışıkları da bu teknolojinin bir parçası olmuştur.

geçmişten günümüze ulaşım araçları

Resimlerde ulaşım araçlarının geldiği nokta tam olarak gözükmektedir. 3 tekerlekli bu basit araçtan son derece hızlı giden otomobillere ve uçaklara ulaşılmıştır.

Zamanla gelişen teknoloji ile birlikte ulaşım araçları da hızla gelişmiş ve değişmiştir. Her bir teknolojik yenilik otomobillerin daha gelişmesine sebep olmuştur. Bu durumu tek yanlı düşünemeyiz. Bilgisayar alanındaki gelişmeden asfalt teknolojisindeki gelişmeye kadar her alandaki gelişmeler etkili olmuştur. 

modern ulaşım araçları

Siz yetkili bir kişi olsaydınız ulaşımla ilgili hangi düzenlemeleri yapardınız?

Ben yetkili biri olsaydım trafik kurallarının uyulması konusunda daha zorlayıcı tedbirler alınmasını ve bunların daha sıkı uygulanmasını sağlamak için var gücümle çalışırdım. insanlar maalesef bazen vurdumduymazlıkla kendi canlarını tehlikeye attıklarının farkında bile olmuyorlar. Ben yetkili biri olarak bu durumun bilinciyle önlemleri daha sıkı ve caydırıcı hale getirirdim. 

1896 yılında üretilen üç tekerlekli bu taşıt, saatte 60 km yol alabiliyordu. Günümüzde üretilen otomobillerin hızı hakkında neler biliyorsunuz?

Günümüzde üretilen otomobiller çok tehlikeli olmakla birlikte saate 200 km hızı çok rahat geçebilmektedirler. Formula 1 yarışlarını düşündüğümüzde bu araçlar saatte 350 km hız yapabilmektedirler. 

 

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.