Üç Ayı ile Lilinin Hikayesi

Üç Ayı ile Lili
Bir varmış bir yokmuş. Çok uzak bir ülkede kocaman bir orman varmış. Bu ormanda insanlarla hayvanlar huzur içinde dostça yaşarmış. Bu ormanın en sevilen ailelerinden biri de ayı ailesi imiş.
Anne Ayı Baba Ayı ve Yavru Ayı çok iyi kalpliymiş. Günlerden bir gün Lili ormanda hayvan dostlarıyla oynuyormuş. Evden uzaklaşıp koca ormanda kaybaolmuş. Kaybolduğunu anlayınca göz yaşlarını tutamamış. Ağlamaya başlamış. Bu sırada Yavru Ayı Küçük Kız’ın ağladını
duyup yanına gelmiş:
– Neden ağlıyorsun ? Diye sormuş.
Küçük Kız:
– Evimizden uzaklaştım. Annemin sözünü dinlemedim.Şimdi de kayboldum demiş.
Bunun üzerine
Yavru Ayı:
üzülme! Ben sana yardımcı olurum. Aç ve yorgun olmalısın. Hadi gel! Bizim evimize gidelim. Orada yemek yer ve bize başında geçenleri anlatırsın demiş.
Birlikte Yavru Ayı’nın evinin yolunu tutmuşlar.
Yavru Ayı ve Küçük Kız sonunda eve varmışlar. Anne Ayı Küçük Kız’ı çok sevmiş. Ona pastalar hazırlamış.Küçük Kız da isminin Lili olduğunu söylemiş. Başından geçenleri ve ne kadar korktuğunu anlamış.
Anne Ayı:
– Eve nasıl döneceğini bulana kadar burada kalabilirsin. Artık korkmana ve üzülmene gerek yok demiş.
Lili ayıların iyi yürekli olduklarını anlamıştı. Onların evinde kendini güvende hissetmiş. Baba Ayı o gün öğle yemeği için eve dödüğünde olayları öğrenmiş. Anne ve Baba Ayı Yavru Ayı ile Lili’nin oynamalarını izliyorlar ve Lili’yi evine nasıl ulaştıracaklarını düşünüyorlarmış. Baba Ayı öğle yemeğini yedikten sonra Lili ‘nin kaybolduğu yere gitmeye ve köye giden yolu araştırmaya karar vermiş. Yavru Ayı ve Lili öyle iyi anlaşıyorlarmışlar ki Lili tüm üzüzntülerini unutmuş. Çicekler toplamış oyunlar oynamış. Yavru Ayı’yla birlikte çok gülüyor çok eğleniyorlarmış. Öğlende sonra Anne Ayı bahçede oyun oynuyan Küçük Ayı’yı ve Lili’yi meyve yemeleri ve süt içmeleri için eve çağırmış.
Tam da bu sırada Baba Ayı çıkagelmiş. Lili’ye güzel haberler getirmiş. Nehir yakınlarından Lili ‘nin evinin bulunduğu köye giden bir yol bulduğunu söylemiş. Yemekten sonra Yavru Ayı ile biraz daha oynayan Lili artık yola çıkmaya hazırmış. Ayı ailesi ve Lili uzuzn bir yolculuktan sonra Lili’nin köyüne gelmişler. Artık veda zamanı gelmiş. Lili gözyaşları içinde:
– Sizler çok iyi ayılarsınız demiş.
Herkes ağlamaya başlamış.
Anne Ayı:
– Küçük Lili kendine iyi bak. İstediğin zaman bize yine gelebilirsinve Küçük Ayı ile oynayabilirsin demiş.
Küçük Ayı ise o kadar üzgünmüş ki Lili’ye ancak Güle güle! diyebilmiş.
Lili ayı ailesine onları ziyaretedeceğini dair söz verdikten sonra oradan ayrılmış. Eve girdiğinde annnesine sarılmış. Ona başından geçenlerive ayının ailesini iyiliklerini anlatmış. Bir daha annesinin sözünden çıkmayacağına ve evden uzaklaşmıyacağına söz vermiş.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.