Ülkemizde düzenlenen olimpiyatlar, ülkemize ve diğer ülkelere neler kazandırır?

 

fuar bayrakları

Yukarıdaki bayrakların fuar girişinde yer alması ne anlama gelmektedir?

Bu bayrakların temsil ettiği ülkelerin bu organizasyona katıldığı anlamına gelir.

Ülkemizde düzenlenen olimpiyatlar, ülkemize ve diğer ülkelere neler kazandırır?

Ülkemizdeki olimpiyatlar, ülkemize kültürel ve ekonomik katkılar sağlamktadır. Başka ülkelerden gelen katılımcılar, bizim ülkemizin, kültürü ile tanışmakta, ülemizin tanıtımı yapılmakta, bu katılımcılar geniş bir grup ile katılırak, ülkemizde döviz bırakmakta, bu etkinlik dolayısı ile de ülke içinde ekonomik hareketlilik yaşanmaktadır.

Sizce farklı milletlerin sporcuları arasındaki sosyal etkileşimden başka hangi kazançlar ortaya çıkar?

Katılan başka milletlerin sporcularına ülkemizin kültürlerini tanıtmış oluruz. Sprocular ile birlikte gelen ekiplerin yaptığı alışverişler ile ülkemize ekonomik gelir sağlamaktadır.

f1 pilotu haberi

Yukarıdaki haberi okuyunuz. Haberde sözü geçen etkileşimleri bularak insanların hayatına yaptığı olumlu gelişmeleri arkadaşlarınızla tartışınız.

Mark Webber dedesinin kabrini ziyaret ederken, düşmanlık duyguları ile değil, araştırma ve öğrenme duyguları ile hareket etmektedir.

Dünyanın en önemli organizasyonlarından olan Formula 1 (F1) yarışlarının bir bölümünün İstanbul’da yapılması ülkemiz için önemli katkılar sağladı. Sizce bu katkılar neler olabilir?

Formula 1 ülkemiz tanıtımına büyük katkı sağlamıştır. Formula 1 bütün dünya tarafından izlenmektedir. Ülkemizde yapılması ülkemiz açısından büyük bir tanıtım faaliyeti sağlamaktadır.

(teknoloji, turizm, kültür, ekonomi) Yandaki kavramlarla Formula 1 arasındaki ilişkiyi ülkeler arası etkileşim yönünden değerlendiriniz.

Formula 1 gibi uluslararası organizasyonlar, büyük teknolojik projelerdir. Ülkeler arasında, kültürel alış verişe sebep olur. Ülkelerin tanıtılması, ülkeler arasında turizme ve ekonomik gelirlere sebep olmaktadır.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler dersi Milli Eğitim Yayınları 126. sayfa ve 127. sayfa konu içi soruları cevapları

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.