Vatandaşlarımızın eğitime nasıl katkı sağlayabileceğini örneklendiriniz.

Vatandaşlarımızın eğitime nasıl katkı sağlayabileceğini örneklendiriniz.

Vatandaşların eğitime yapacağı katkılarda bir çok seçenek ve yol vardır. Okul, derslik, laboratuvar, kütüphane yaptırarak bu binalar ve yapılarla katkıda bulunabilirler. Okulların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bunlar bilgisayar, kırtasiye, ısınma ihtiyaçları olabilir. Okul ihtiyaçlarının karşılanması eğitime verilecek büyük bir katkıdır. Devletin bütün okul ihtiyaçlarına yetişmesi her zaman mümkün olamamaktadır. Sınıf anneleri gibi gönüllü okul faaliyetlerine katılarak, bir çok organizasyonlar yapılabilir, okula maddi katkı sağlayacak çalışmalar yapılabilir. Okullar için genelde büyük salonlarda yapılan çay partileri bu tür yapılan çalışmalara örnektir.

Yardıma ihtiyacı olan öğrencileri okutarak, veya burs vererek onları okumasına katkı sağlanabilir. Bazen ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmak mümkün olmayabiliyor. Bu amaç için kurulmuş vakıflara yardımlarda bulunmak da vatandaşların eğitime yapacağı katkıdır.

Vatandaşların eğitime en önemli katkısı da çocuklarını, okul hayatı boyunca takip etmeleri, onları iyi bir vatandaş olarak eğitmeleridir. Okul döneminde anne babalar çocukların derslerinde onlar yerine yapmadan onlara yardımcı olmalıdırlar.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.