Yeterli kaynaklara girişimcilik niteliklerine ve iş fikrine sahip olduğu halde başarılı

Sizce yeterli kaynaklara girişimcilik niteliklerine ve iş fikrine sahip olduğu halde başarılı olamayan bir girişimcinin başarısız olmasının nedeni ne olabilir? Her girişimin ve girişimcinin başarılı olması mümkün değildir.

Yeterli kaynağa sahip olup da başarılı olmayan iş fikirleri, doğru girişimler olmayabilir. Yeteri kadar talep görmeyecek bir işe yatırım yapılmamış olabilir. Üretimin gerçekleştirildiği yada mal alındığı halde, üretilen  yada alınan mal satmak için yeteri kadar müşteri bulunamayabilir. Bu durumda kaynak ve iş fikri olduğu halde girişim başarısız olur.

Girişimci büyük bir azim motive ve gayretle başladığı işi bazen aynı motivasyon ile devam ettirememekte, bazen o iş hakkında daha az çalışmakta, o konuda enerjisi tükendiğinden girişim başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir.

Her girişime, yeteri kadar doğru ve yetenekli çalışan bulmak da mümkün olmamaktadır. İşinde uzman çalışanların olmaması girişimin başarısını etkileyebilmektedir.

Bir girişimde üretimin yanında pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde yeteri kadar yapılması insanların o girişimden haberdar olması gerekir. Pazarlama da girişimin başarısını doğrudan etkileyen faaliyetlerdendir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.