bilim ve teknolojideki gelişmelerin insanlık için önemi

buharlı kara tren

Yukarıdaki görselden de yararlanarak bilim ve teknolojideki gelişmelerin insanlık için önemi hakkında düşüncelerinizi belirtiniz.

Bilim ve teknolojideki gelişmelerle birlikte, taşımacılıkta buhar ve makine gücü kullanılmaya başlanmıştır. Buharlı trenlerle birlikte, çok miktarda yüklerin ve çok sayıda insanların bir yerden bir yere daha hızlı ve ucuz taşınması sağlanmıştır. Buharlı tren insanlığın bir dönüş noktasıdır. Uzak yerler bir birine yaklaşmıştır. Taşımacılığın gelişimi ile sanayi ve ticaret gelişmiş Avrupa ülkeleri zenginleşmiştir. Avrupa’da üretilen ürünler taşımacılığın gelişimi ile dünyanın her tarafına satılmış, Avrupa’ya doğru bir sermaye akışı sağlanmıştır.

Bilim ve teknolojik gelişmeler insanlığa büyük katkıları olmuş, gelişim ve zenginleşme sağlanmış, rahatlık ve konfor artmıştır.

Bilim ve teknolojinin geliştiği ülkeler diğer ülkelere göre daha gelişmiş ve daha ileride olmaktadır. Toplum düzenleri ve demokrasilerinde de farklılık gözlenmektedir. Bilim ve Teknoloji insanları ve ülkeleri her yönden etkilemektedir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.