Haydi Kızlar Okula kampanyasının kız çocukları ve Türk toplumu için önemi nedir?

Sizce, “Haydi Kızlar Okula” kampanyasının kız çocukları ve Türk toplumu için önemi nedir? Haydi Kızlar Okula kampanyası, tüm Türkiye’ye duyurulmuş, başarılı bir kampanya ile iyi sonuçlar alınmıştır.

Bu kampanya ile kız çocuklarının okuyabilmesi için, kamuoyu bilinci oluşturulmuş, hem kızları okula göndermeyen aileler için, bir teşvik, bir sosyal baskı aracı olmuş, hemde tüm ülke halkı tarafından kızların okula gitmesine destek bilinci oluşturulmuştur. Bu kampanya ile bir çok, kuruluş ve insan kampanyaya çeşitli şekillerde kampanyaya maddi destek vererek yada kampanyanın duyurulmasında destek olmuşlardır. Bu, Türk toplumu açısından, sosyal etkileşim, dayanışma bilinci ve iş birliğinin gelişmesine katkıda bulunmuştur.

Haydi kızlar okula kampanyası ile okuma imkanı olmayan kızlara maddi destek sağlanmış, kızlarını okula göndermek istemeyen aileler için sosyal etkileşim ve baskı oluşmuş, kızların okumasının ne kadar gerekli olduğu algısı oluşmuştur.

Kampanya sonucu, çok sayıda okula gidemeyen kız okula gidecek, eğitim seviyesi yükseleceği için, kültür ve gelişmiş seviyesi artacak, gelecek nesiller daha eğitimli anneler tarafından büyütülüp yetiştirilecektir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. sizce, “haydi kızlar okula” kampanyasının kız çocuklar ve türk toplumu için önemi nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.