İlk uygarlıklardan günümüze kadar bilimin sürekli gelişmeler göstermesi

“ilk uygarlıklardan günümüze kadar bilimin sürekli gelişmeler göstermesi, insanoğlunun zekâsının da geliştiğini gösterir.” Bu fikre katılıyor musunuz? Nedenleriyle birlikte belirtiniz.

Evet bu fikre katılıyorum. İnsanoğlu gelişen bilim ile her gün bir şeyler öğrenip, bilgi ve becerilerine her gün bir şeyler eklemektedir. Buda insanoğlunun zeka seviyesini her gün arttırmaktadır.

Günümüzde çok küçük yaşlardaki çocuklar bile en gelişmiş teknolojik aletleri kullanabilmektedir. Yaşlılarımızı incelediğimizde en basit teknolojik aletleri bile kullanamadıklarını onları kullanmayı öğrenemediklerini görmekteyiz. Bu durum insanoğlunun zeka seviyesini gösterir.

İnsanoğlunun zeka seviyesi arttığı gibi bilgiyi kullanma ve hayatına tatbik etme becerisi de her geçen gün artmaktadır.

İnsanoğlunun zeka seviyesi bilimsel gelişmişlikle paralel ilerlemktedir. Ateş bulunduktan sonra, sonraki nesiller tekrar tekrar ateşi bulmakla meşgul olmamışlar, onu kullanmışlar camı bulmuşlar zekalarına bir şey katmışlar. sonra camı tekrar bulmakla uğraşmamışlar, camdan mercek yapmışlardır.

Günümüzde insanlar bilim insanları, daha önce bulunan şeylerle değil, ihtiyaç olabilecek insanların refah seviyelerini arttırabilecek, daha yeni buluşlar peşindiler. Artık insanlar yapay zeka yapım aşamasındalar ki, akıllı elektronik aletler bunu göstermektedir.

 

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.