Elektriğin kullanılmasıyla hangi teknolojik gelişmeler yaşanmıştır?

Elektriğin günlük hayatta kullanılmasıyla hangi teknolojik gelişmeler yaşanmıştır? Elektrik kullanımı ile birlikte, evler ve sokaklar elektrik lamabaları ile aydınlanmıştır. Uzaydan, günümüzde şehir ışıkları gözükmektedir. Elektik ile birlikte, taşımacılık hızlanmış ve gelişmiştir. Elektrik ile çalışan trenler bir yana, elektrik bulunmuş olmasaydı, petrol ürünleri ile çalışan arabaların çalışması da mümkün olmazdı. Aarabada bulunan benzini ateşleyen mekanizma elektriktir. Elektik kullanımı sonucunda insanlık bu gün uzaya gidebilmektedir.

Elektrik kullanımı sonucunda, sesimizi kablolu veya kablosuz, dünyanın herhangi bir yerinden her hangi bir yerine gönderibilmekte, dünyanın öbür ucundaki konuşanın sesini duyabilmekteyiz.

Elektrik ile gelişen teknoloji sonucunda, ülkenin veya dünyanın herhangi bir yerinde olan bir gelişme ile ilgili anında, televizyon, radyo veya internet ile haberdar olabilmekteyiz.

Elektrik ile birlikte her alanda olduğu gibi tıp alanında da teknolojik gelişmeler sağlanmış, tıbbi araç ve gereçler gelişmiştir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

    1. Bu konu kısa ve özet olarak hazırlanmıştır. Konuları en makul bir uzunlukta anlatmaya özen gösteriyoruz. Sizin isteğiniz bir cümlelik metin ise, herkesin isteğine göre bunu hazırlamamız nasıl mümkün olur. Sen daha yorumda bile ne istediğini yazmamışken, ben senin ne istediğini nasıl bilebilirim. Bu metinler farklı kaynaklardan süzülerek hazırlanan çalışmalardır. Sizin tembelliğe sevk etmek maksadımız değildir. Sizde bir zahmet en azından bu kadar bir yazıyı okuyun da, ilgili yere bir cümle yazın ki, yaptığınız işin size bir katma değeri olsun. Öyle değil mi?

    2. ya bisey dicem adam ne guzel yapmis senanin dedigi gibi ogretmenim cokmu cok begendi bu odev olmasaydi okulun1.olamiyodum cccooooooookkkkkkkk teselkkur ederim mehmet abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.