Tabloda hangi oyunlar yer almaktadır? Siz bu oyunlardan hangilerini oynuyorsunuz?

Tabloda hangi oyunlar yer almaktadır? Siz bu oyunlardan hangilerini oynuyorsunuz?

çocuk oyunları tablosu

Tabloda bir çok oyun resmedilmiştir. Bir çoğunu ya çevremizden biliriz yada bizzat kendimiz oynamışızdır. Tabloyu inceleyecek olursak, 4 kişinin oynadığı uzun eşek adını verdiğimiz oyunu görebiliriz. Bu oyun özellikle erkek çocukları arasında oldukça yaygın olarak oynanmaktadır. Bir kişi eğilerek durur, Bir kişi de eğilen kişinin başından tutar. Diğer kişiler eğilen kişinin sırtına atlar en çok dayanan kişi kazanmış olur. Bele zarar verme açısından riskli bir oyun da olsa erkek çocuklarının zaman zaman oynadığını görebiliriz.

Tabolda halka çeviren iki kişiyi gçrüyoruz. Değişik boyutta halkalarla oynanabilen bu oyun, traktör veya araba lastiklerini çevirerek de oynanabilmektedir. Maalesef daha kırsal alanda bilgisayar çağından önce görülen bir oyundur.

Tabloda jimnastik hareketleri yapan, körebe oynayan, gruplar görmekteyiz. 3 kişilik iki grup, bir kişi eğilir bir kişinin belinden tutar bir diğer kişi de eğilenin sırtına biner böyle 2 grup birbirlerini çekmektedir.

Daha bir çok bizim oynadığımız oyunlara benzer oyunlar görülmektedir. Çocukların oynadıkları oyunlar çoğunlukla farklı özellikler göstersede ufak farklılıklar olsa da evrensel oldukları görülmektedir. Aynı durum şuan bilgisayar oyunların içinde geçerlidir. Bütün dünyadaki çocukların oynadıkları bilgisayar oyunları aynı olduğu görülmektedir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.