Dünya çocuklarının ortak ilgi alanlarından çizgi filmlere…

Dünya çocuklarının ortak ilgi alanlarından çizgi filmlere, çocuk klasiklerine ve spor dallarına başka hangilerini eklersiniz?

Dünya çocuklarının ortak ilgi alanlarında çizgi filmler ve sinema önemli bir yer tutar. Bütün çocuklar çizgi filmleri ve çocuklara yönelik sinemayı heyecanla ve severek izler. Aşağıda görülen Şirinler, Buz Devri ve Harry Potter (Heri Potır) gibi çizgi ve sinema filmleri dünya çocukları tarafından beğenilerek izlenmektedir. Bu yüzden birçok dile çevrilmiştir.

çocukların ortak ilgi alanları

Çocuklar, çocuk klasiklerini oluşturan kitapları okumayı çok severler. Çocuk hikâyeleri, romanları ve masallarının yanında Jules Verne’nin yazdığı bilim kurgu kitapları dünya çocuklarının ortak yönleri ve  ilgi alanları arasındadır. Aşağıdaki Peter Pan, Dünyanın Merkezine Yolculuk, Pamuk Prenses gibi çocuk kitapları dünya çocukları tarafından en çok okunan kitaplar arasındadır.

Dünya çocuklarının ortak ilgi alanlarından bir diğeri spor ve çocuk oyunlarıdır. Aşağıdaki görsellerde görüldüğü gibi kayak, yüzme ve atletizm çocukların ilgisini çeken sporlar arasındadır. Ayrıca futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi çocukların zevkle yaptıkları etkinliklerdendir.

Bütün dünya çocuklarının, çizgi filmler, çocuk kitapları, spor dalları dışında, ortak ilgi alanları çocuk oyunları vardır. Dünyanın her yerinde birbirlerine benzeyen çocuk oyunları görmek mümkündür. Günümüz dünyasında çocukların ortak ilgi alanlarını da bilgisayar oyunlarında görmek mümkündür. Aynı bilgisayar oyunları dünyanın her tarafında çocuklar tarafından oynanmaktadır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.