Yaşadığınız bölgede hangi önemli fabrikalar yer almaktadır?

Yaşadığınız bölgede hangi önemli fabrikalar yer almaktadır? Bu fabrikalarda üretilen ürünler nelerdir? Bu soruya cevap, bölgesel olarak cevap vermek gereken bir sorudur. Genelde böyle aramayı tercih ettiğiniz için bu şekilde yazıldı. Burada bütün illerin veya ilçelerin fabrikalarını burada yazmak mümkün değildir. Yine de size örnek olması için ben Bursa’dan örnek verceğim ki souyu şu şekilde sorsak daha doğru olur. Bursa’da hangi önemli fabrikalar yer almaktadır. Bu fabrikalarda üretilen ürünler nelerdir?

Bursa ülkemizin sanayi şehirlerinden bir tanesidir. Her türlü ürünün üretildiği bir fabrika mevcut olup, yüksek miktarlarda üretim yapılabilmektedir. Bursa’da tarımsal üretim geliştiği için tarımsal üretime dayalı, meyve suyu veya hayvansal üretim için yem fabrikaları kurulmuş ve tarıma dayalı sanyi gelişmiştir.

Bursa’da otomobil üretimi yapılmakta, Tofaş ve Renault fabrikaları burada bulunmaktadır. Bu fabrikalarda üretilen otomobiller ülkemizde ve yutrdışında satılmaktadır.

Bursa’da gelişen diğer bir sektörde tekstil sektörüdür. Bu alanda çok sayıda özel teşebbüs fabrikalar kurulmuş, çok yüsek mikatarlarda üretimler yapılmakta, dünyanın her yerine satışlar gerçekleştirilmektedir. Tekstil ürünü olarak ipliğin ve kumaşın her türlüsü Bursa’da üretilmektedir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.