Tanımadığınız biriyle tanışmak ve iletişim kurmak için neler yapacağınızı…

Tanımadığınız biriyle tanışmak ve iletişim kurmak için neler yapacağınızı anlatan bir metin yazınız. Tanımadığımız biriyle tanışacak isek eğer, mutlaka bir olay, biraraya gelmişizdir. Ya işe yeni başlayan biri, yada biz yeni başlamışızdır. Ya okulda, yada bir arkadaş gurubumuza yeni giren biri, yada biz bir gruba yeni giriyoruzdur.

Böyle durumlarda, ilk önce karşı tarafa iyi intiba vermek için, güler yüzlü olmamız gerekir. Selam vererek, hal hatır sorarak tanışmaya başlayabiliriz. Daha sonra, ortak ilgi alanımız olan, iş, okul, yada ortak arkadaş grubu ile ilgili konu açılabilir, bir süre bu konu üzerinde karşılıklı konuştuktan sonra, diğer konularda da iletişim kurup fikir alışverişine başlayabiliriz.

Yeni tanıştığımız kişilere önyargılı yaklaşıp, onlar hakkında, yargı ve emir bildiren hitaplarda da bulunmamız gerekir. Konuşmalarımız da, ilk önce resmi olmalı, karşı taraf izin verdiği ölçüde, samimi bir duruma geçilmelidir. Karşı taraf iletişimi resmi ölçüde devam ettirmek istiyor ise, aynı şekilde resmi bir davranış göstermemiz gerekir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.