Radyo televizyon gazete ve internetin insanlar arası ilişkilere olumlu etkilerine örnekler veriniz.

Radyo, televizyon, gazete ve internetin insanlar arası ilişkilere olumlu etkilerine örnekler veriniz. Gazete, radyo, televizyon gibi kitle iletişim araçları insanlar arasında iletişim ve etkileşim sağlarlar.

iletişim araçları

Bu kitle iletişim araçları sayesinde gitmediğimiz yerleri görür, bilmediklerimizi öğreniriz. Daha birçok konuda kitle iletişim araçları hayatımıza renk katar.

Kitle iletişim araçları hayatımızın birçok alanında rol oynar. Bu kitle iletişim araçları bizim doğru bilgi alma ihtiyacımızı karşılar. Ayrıca düşüncelerimizi açıklayabileceğimiz, kamuoyu oluşturabileceğimiz imkânları bize sunar. Düşüncelerini doğru bir şekilde açıklayan bir kişi aynı zamanda diğer insanların da doğru bilgi edinmelerini sağlamış olur. Toplum ulaşabildiği iletişim araçları ile bilgi edinebilir. Böylece bilgi veren kişiler ile bilgiyi alan toplum arasında kitle iletişim araçları yoluyla bir bağ oluşur.

Kitle iletişim araçları, insanlar arasındaki etkileşimi artırır. İnsanları bilgilendirir ve paylaşımları kolaylaştırır. İyi amaçla kullanıldığında çok yararlı olan iletişim araçları, kötü amaçla kullanıldığında kişilere zarar verebilir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.