Alkol yüzünden karaciğer hastası olanların sayısını araştıralım.

Alkol yüzünden karaciğer hastası olanların sayısını araştıralım. Türkiye’de 1 yıl içinde alkol yüzünden herhangi bir karaciğer hastalığına yakalananların sayısı yaklaşık 2000 kadardır.

Alkol başta karaciğer olmak üzere vücudun pek çok organına zarar verir. Mide rahatsızlıkları, psikolojik bozukluklar, kansızlık, düzenli alkol alan kişilerde görülen rahatsızlıklardan sadece birkaçıdır.

Alkol, insanın sağlıklı düşünmesine engel olan bir maddedir ve bazı hastalıklara yakalanma olasılığını arttırmaktadır. örneğin alkol kullanan insanların karaciğerleri zamanla görevlerini yerine getirememektedir. alkol kullanımının aynı zamanda bilinç ve denge kaybı, görme ve konuşma bozukluğu gibi olumsuz etkileri de vardır.

Alkol kullanarak trafiğe çıkan insanlar trafik kazalarına neden olabilmektedir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

    1. İşinize yarayan sayfaları, sosyal medya dediğimiz facebook gibi platformlarda paylaşmanız. Size Alkol yüzünden karaciğer hastası olanların sayısını araştıralım. konusu gibi daha güzel çalışma olarak geri dönecektir.

    1. Allah ne muradin varsa versin allah tutugunu altın etsin yarım saattir ariyom ancak sende bulabildim sorun tıpkısının aynisi???

  1. çok güzel bir site çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık ben bidaha hep bu siteyi kullanırım

    1. Beğendiğine sevindim, umarım faydalı olmuştur. Her zaman beklerim, bunun gibi beğendiğiniz sayfaları facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşırsanız, sitemizin popüliterliliği artacak, size daha kaliteli sonuçlarla geri dönecektir.

  2. Çok tsk çok işime yaradı bence bu yazıdan herkez ders almalı facebook dada paylaşalım kısaca bütün olayı anlatmışınız 🙂 çok sağol 😀

  3. Alkolün kime ne faydası olmuş ki zaten abicim. Vücudun bire bir tek düşmanı ve hayat standartlarını düşüren bir çeşit madde yani. Özetle #gerçekleracıdır kalemine sağlık abicim. Çünkü her şey sağlık !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.