Zararlı alışkanlıkları olan bir yakınınıza bu maddelerin zararlarını…

Zararlı alışkanlıkları olan bir yakınınıza bu maddelerin zararlarını anlatan bir mektup yazınız. Hitap hal hatır gibi kısımları geçiyorum. Siz kendinize uygun bir şekilde yazabilirsiniz. Bağımlılık yapan maddelerin zararları:

sigarada 4000 civarında zehir var

Sigara ve zararları

sigara kullanımı, insan sağlığını tehdit eden kötü bir alışkanlıktr. insanlar sigara içtikten sonra, içindeki nikotin nedeniyle sigaraya bağımlı hale gelirler. sigara, vücudumuzda başta akciğer olmak üzere birçok organımıza zarar verir. sigara kullanımı ağız kokusu yapar, diş ve diş et hastalıklarına, cildimizin bozulmasına, tat alma, görme ve duyma bozukluklarına yol açar. sigara vücuta yorgunluk ve uykusuzluk hâli yapar ve ekonomik açıdan aile bütçesine zarar verir.

sigara içen kişinin yakınında olanlar da dumanından etkilendikleri için pasif içici olurlar. Çevre kirliliğine yol açmasının yanı sıra yangınların da en önemli sebeplerinden biri, söndürülmeden atlan sigara izmaritleridir.

Alkol ve zararları

Alkol, insanın sağlıklı düşünmesine engel olan bir maddedir ve bazı hastalıklara yakalanma olasılığını artırmaktadır. örneğin alkol kullanan insanların karaciğerleri zamanla görevlerini yerine getirememektedir. alkol kullanımının aynı zamanda bilinç ve denge kaybı, görme ve konuşma bozukluğu gibi olumsuz etkileri de vardır. alkol kullanarak trafiğe çıkan insanlar trafik kazalarına neden olabilmektedir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.