Aynı konuda insanların farklı düşünmelerinin nedenleri neler olabilir?

Herhangi bir konu hakkında herkes aynı düşünceyi paylaşabilir mi? Aynı konuda insanların farklı düşünmelerinin nedenleri neler olabilir? 

Bir konuda herkesin aynı şeyi düşünmesi beklenemez. İnsanlar Akıllı varlıklar olması sebebi ile bir bilgi girişi herkeste varklı olgular oluşturabilir. Aynı yazıyı okumalarına rağmen herkesten başka başka yorumlar birbirine zıt anlamalar ortaya atılabilir. Bu durum insanların akıllı olmasının doğal sonucudur.

İnsanların bir konuda farklı farklı düşünmelerinin bir çok nedeni vardır. Bunlar:

İnsanoğlu bir sosyal çevre içine doğar. Bu sosyal çevre herkese farklı bir kültür ve düşünce sistemi oluşmasını sağlar. İnsanda oluşan kültür, bilgi birikimine, eğitim ve zeka seviyesine göre farklı fikirler ortaya çıkabilmektedir. Farklı düşünceler insanoğlunun zenginliğidir. Farklı farklı düşünceler olmasaydı medeniyetlerde gelişemezdi.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. Sağlayan tek şey var mutlaka çözmeniz lazım hafıza kartı olan yirmi dört saat mesai saati aynı zamanda bir tane ekmek parası için de aynı şey geçerli değil mi zaten anahtarı terliğin altına girdi mi yoksa başka türlü nasıl olur mu ya ben bu gece gece ne güzel olur bence bu daha da çok iyi ki doğdun sen de mi var mı acaba diye düşünüyorum da bir şey yok mu ya da bir şey değil mi bu kadar mı zor bir şey yok zaten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.