Hasta ziyaretinde nelere özen gösterilmelidir?

Hasta ziyaretinde nelere özen gösterilmelidir? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz. İnsanlar hayatlarında sağlıklı oldukları gibi hasta da olabilirler. Hastalık anlarında insan, arkadaş ve yakınlarını yanında görmek ister. Bu nedenle hastaları ziyaret etmek onlara moral vermek açısından oldukça önemlidir.

Hasta ziyaretinde “Geçmiş olsun, Allah şifa versin, inşallah yakında iyileşirsin ve seni daha iyi gördüm.” gibi hastanın moralini yükseltici sözler söylemeliyiz. Hastanın yanında uzun süre kalmak doğru olmaz. Bu nedenle hasta ziyaretini kısa tutmalıyız. Ayrıca hastanede yatan hastaları ziyaret ettiğimiz zaman hastane kurallarına da uymalıyız.

hasta ziyareti nasıl olmalı

Hastalara ilgi ve sevgi göstererek onların gönüllerini almalıyız. Peygamberimiz bu konuda şöyle buyurur: “Bir hastanın yanına girince ona sağlık ve uzun ömür temennisinde bulunarak onu rahatlatın. Zira böyle yapmak onun gönlünü hoş eder.”

Bizler de hasta ziyaretine önem vermeli, bunun dini ve ahlaki bir görev olduğunu unutmamalıyız. Onların ihtiyaçlarını elimizden geldiği ölçüde gidermeye çalışmalıyız.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.