Her bölgenin coğrafi özelliklerine göre, hangi girişimciliğin yapılabileceğini tespit ediniz.

Türkiye fiziki haritasını inceleyiniz. Her bölgenin coğrafi özelliklerini dikkate alarak nerede, hangi girişimciliğin yapılabileceğini tespit ediniz.

Ülkemizin her bölgesinde her ilinde görülmesi gereken farklı bir güzellik vardır. Aynı anda farklı bölgelerde farklı turizm olanakları olup, farklı amaçlar için turizm tesisleri kurulabilir. Ülkemizde en çok turisti çeken Akdeniz bölgesinden başlayacak olursak, Akdeniz ve Ege bölgesi kıyılarına deniz turizmi için plaj tesisleri kurulabilir. Yaz sıcaklıkları ve kumasallar bu turizm için musaittir. Antalya, Muğla ve İzmir kıyılarında dünyaca ünlü plajlarımız vardır.

Marmara bölgesinde, özellikle İstanbul ve Bursa illerimizde tarihi yerlere tarih turizmi girişimciliği yapılabilir. İstanbul tarihi çok eski doğal güzellikleri de olan bir ilimizdir.

Bursa ilimizde Uludağ kış sporları ve kayak turizmi için tesisler ile bu yönde girişim yapılabilir. Uludağ bölge içinde önemli kış spor merkezidir.

Karadeniz bölgesi çok güzel yeşili içinde barındıran doğal güzellikleri ile mehur yayla cennetidir. Yayla turizmi üzerinden bir çok etkinlik düzenlemek bu yönde girişim de bulunmak mümkündür.

İç Anadolu bölgesinde, kapadokya üzerine girişimlerde, bu yönde projeler yapılabilir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. hoca istemişti onun için baktım burası çok güzel e-mail kullanıcı adı falan istemiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.