İnsanların hayatını kolaylaştırmak için bir çalışma yapsaydınız konusu ne olurdu?

İnsanların hayatını kolaylaştırmak için bir çalışma yapsaydınız konusu ne olurdu?

Ben burada bir konu üzerinde değilde birkaç konu üzerinde duracağım. Siz içlerinden birini tercih edebilir. Sadece o konuyu alabilirsiniz.

İletişim, ilk insanlardan bu yana var olan bir konudur. En temel ihtiyaçlardan bir tanesi başkları ile iletişim kurmaktır. İnsanlar dumanla haberleşmeden başlayarak, bir çok şekilde haberleşmişledir. Zaman zaman güvercin kullanılmış, atlı postacılar kullanılmıştır. Günümüzde bu konu çok gelişmiştir. Cebimizdeki telefonla sadece görüşme yapmıyor. Onunla internete girerek, mailler ve iş baülantıları kurabiliyoruz. İletişim konusunda her zaman hayatımızı kolaylaştıracak bu husus vardır. Bu konuda çalışmalar yapardım.

Gördüğüm en büyük sorunlardan bir tanesi, çevre kirliliğidir. Çevre kirliliğinin bize sadece görsellik açısından zararı olmamakta, bu sorundan dolayı insanların sağlıkları bozulmaktadır. Hava kirliliği akçiğerlerimiz açısından çok zararlıdır. Çevre kirliliğinin ve hava kirliliğinin azaltılması yönünde çalışmlar yapardım.

Dünyamızda halen gıda problemi açlık çeken insanlar var. Yapacağım çalışma tarım ürünlerinin verimliliğinin artışına yönelik olurdu.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.