İnstagrama Instance İle Eklenen Fotoğraflar Facebook Tarafından Siliniyor

Instagram 3. taraf Windows Phone uygulaması instance ile yüklenen fotoğrafları ya engelliyor ya da siliyor.

Microsoft, Windows Phone 8′e son zamanların popüler mobil uygulamaları çekmek için, Nokia ile beraber önemli çalışmalar yapıyor. Popüler uygulamalardan Vine, Path ve Flipboard  bu çalışmaların sonucunda Windows Phone 8 için uygulamalar hazırlayacaklarını belirtirken, bu alanın en çok kullanılan uygulaması Instagram’ın Windows Phone’a için uygulama çıkarıp çıkarmayacağı hala belirsiz.

Nokia Instagram’ı Windows Phone’a çekmek adına bir sürü girişimlerde bulunmuş, bu çalışmaların sonuç vermediği görülmesi üzerine Windows Phone kullanıcıları çözümü 3. taraf uygulamalarını kullanmakta bulmuştu. Üçüncü taraf uygulamaların içinde en yaygınlarından birisi olan Instance, Windows Phone kullanıcılarına Instagram’daki resimleri görüntülenmesine ve instagrama fotoğraf yükleme imkanı veriyordu. Ancak Instagram, instancenin bu hizmetine bir son vermiş görünüyor.

instagram windows phone

Daniel Gary(Instance’ın geliştiricisi), Instagram’ın Instance yoluyla yüklenen resimleri kaldırdığını açıkladı. Yapılan denemelerde Instance uygulaması ile instagrama yüklenen resimler önce kısa bir süre için herkes tarafından görülebilmekte, ancak saniyeler geçmeden yüklenen bu fotoğrafların yok olduğu görülmektedir. Instagram’a Instance ile yüklenen önceki fotoğraflar da yalnızca yükleyen sahipleri tarafından görülebilmesi de dikkat çekiyor.

Bu durumun Facebook’un Instagram’a Instance ile yüklenen resimleri takip altına aldığını ve aktif bir şekilde içerik temizleme işlemi yürüttüğünü gösteriyor. Facebook’tan konuya ilişkin bir açıklama henüz gelmedi. Bu durumda Daniel Gary’nin şimdi nasıl bir yol takip edeceği merakla izleniyor.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.