Windows 8.1 ile Gelen Yeni Özellikler Nelerdir?

Windows 8.1 ile Gelen Yeni Özellikler Nelerdir? Microsoft Windows 8′in yeni sürümü olan Windows 8.1′e dair özellikleri kamuoyuyla paylaşmış ve Windows 8.1′in ücretsiz bir yazılım güncellemesi olduğunun duyurmuştu. Microsoft Windows 8.1′i detaylı bir biçimde ilk kez San Francisco’da düzenlediği geliştirici konferansı Build’de ortaya çıkardı ve işletim sisteminin ön izleme sürümünü de yazılımcıların denemeleri için yayınladı.

windows8.1yenizellikler.jpg

Şirket windows 8.1 hazırlanmasında kullanıcılardan gelen geri bildirimlerden yararlandı. Şimdi özelliklere geçelim.

Windows 8.1’i ne zaman indirebileceğiz?

Windows 8.1 ön izleme sürümü yayınlandı. Windows 8 kullanıcıları ön izleme sürümünü indirdikten sonra test etmeye başlayabilirler. Windows 7 kullanıcıları ise Windows 8.1 güncellemesini yükleyebilmeleri için ilk önce yapmları gereken sistemlerini Windows 8’e yükseltmek. Windows 8.1 güncellemesinin tam sürümü ise Kasım 2013 gibi yayınlanması bekleniyor.

Windows 8.1 Ön İzleme Sürümü’nü hangi linkten indirebilirim?

Bu adresten Windows 8.1 Ön İzleme web sitesini indirebilirsiniz. İndirdikten sonra bilgisayar yeniden başlatıldığı zaman kullanıcıya Windows 8.1 Ön İzlemesi sorusu geliyor. İndirme işleminden önce bilgisayarın yedeği almanız şiddetle tavsiye edilir. Bazı sıkıntılar olsada Microsoft sıkıntıları gidermek için çalışıyor.

Windows 8.1 yeni alınan bilgisayarda önceden yüklü olarak gelecek mi?

Bu durum ancak Windows 8.1′in tam sürümünün yayınlanmasından sonra gerçekleşebilir.

Başlat butonu geri dönecek mi?

Windows 8 de başlat butonu bulunmamaktaydı. Windows 8.1 ile kısmen bu buton geri geliyor. Başlat butonu görünür olacak ama işlevi eskisi gibi olmayacak. Uygulamalara erişim başlat butonu üzerinden olmayacak.

Windows 8 Başlangıç Ekranı Ne Olacak

Windows 8 deki başlangıç ekranı Wimdows 8.1 de aynen kalıyor. Özellikleri genişletilecek daha fazla özelleştirme fırsatı verecek. Buradaki kutuların boyutları da ayarlanabilecek. Windows 8.1′de başlangıç ekranındaki kutuları yerinden oynatmak için kutuların üzerinde fareye basılı tutmak ya da sağa tıklamak yeterli oluyor.

Farklı ekran boyutlarında kullanılabilecek mi?

Evet. Her türlü Farklı ekran boyutlarını destekleyecek.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.