İnstagrama video Nasıl Yüklenir?

İnstagrama video Nasıl Yüklenir? Dünyada ve özellikle sosyal medyada video yükselen değer twitter vine video yükleyebilme özelliğini duyurduktan sonra instagramı alan facebook, instagram video özelliğini devreye soktu. İnstagramı fotoğraf filtre özelliğinden biliyoruz. Bu filtrelerle çekilen fotoğraflar güzelleştiriliyordu. Aynı filtreler ile görüntüyü güzelleştirme özelliğini instagram video da yapacağız. Takipçilerimizle paylaşacağız. İnstagrama video kayıt özelliği basit gibi görünse de instagram video özelliğini detaylı inceleyeceğiz

İnstagram Video Kaydetme

Vine video kayıt yapmaya benziyor. Vine video kayıt özelliğini kullanalar bu deneyimi yaşayanlar instagram videoyu kullanmata zorlanmayacaklardır. Bu servis ile tek seferde 15 saniyelik videolar oluşturabiliyoruz. Video kayıt için yapmamız gereken instagram uygulamasının fotoğraf ekranındayken film kamerası görüntüsüne dokunup video ekranına geçmek. Daha sonra bu ekranda kayıt ikonuna basın ve çekime başayın. Basmaya devam ederseniz çekimi sürdürebilir, elinize kaldırdığınızda durdurabilir tekrar bastığınızda kayda devam edebilirsiniz. vine’de olduğu gibi parçalı kayıtlarla 15 saniyelik videolar oluşturabilirsiniz. En başta söyleyeceğimizi sonda söylüyoruz, tabi instagram uygulamanızı güncelliyorsunuz ki bu özelliğiniz aktif olsun.

İnstagram Video Düzenleme

İnstagram’ın video kayıt özelliğini ayrıcalıklı kılan video servislerinden ayıran özellik, videoyu çektikten sonra onunla yapabilecekleriniz. Fotoğraflardan bildiğimiz filtreleri videolarda uygulayabiliyoruz. Bu 13 filtre sayesinde çok işginç ve güzel videolar ortaya çıkıyor.

İnstagram Videoda Dengeleme

Bir diğer güzel özellikte videoda dengelem yapılabilmesi yani çelilen bir videeoda sinema modu sayesinde titremelerin sarsıntıların giderilmesidir. Genede akıllı telefonlarda eksik olan bu pürüzsüzlükğü bu şekilde giderebilirsiniz.

İnstagram Video Paylaşımı

Çekilen filtrelerle düzenlenen değişik havalar kattığınız videoları aynı fotoğrafları paylaştığınız şekilde profilinizde paylaşabilirsiniz. Haber kaynağında önizleme görseline tıklama videoyu oynatmak için yeterli. Videolarınızı facebook profilinizde de paylaşabilirsiniz. Keyifli videolar çekmeniz dileğiyle..

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.