İzmirdeki Özel Okullar : Yeşeren Okulları İncelemesi

Yeşeren Okulları “İyi bir gelecek için” diyerek yola çıkan ve hayal ettikleri bu geleceğin inşası için bilgisini, enerjisini,  azmini ve ömrünü vermeyi kendisine vazife bilen idealist, deneyimli öğretmenlerin gayretleriyle hayata geçen bir eğitim yuvasıdır.

Yaparak, yaşayarak, paylaşarak, üreterek eğitim vermeyi hedef alan Yeşeren Koleji; özel okullar izmir arasında seçkin bir yer edinmiş olup, gelişmiş teknolojiyi eğitime yardımcı olarak kullanırken; İzmir’in doğasını ve yaşamını bağdaştıran bir eğitim anlayışıyla öğrencilere ve velilere hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Yeşeren Koleji, Türkiye’nin üçüncü büyük kenti olan kültür ve eğitim şehri olan İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan eğitim binası, özgün eğitim kadrosu ve daha bir çok olanaklarıyla öğrencilerin geleceğini inşa etmeye hazırdır. İzmirdeki özel okullar içinde merkezi konumu, ulaşım kolaylığı, nostaljik eğitim binası, spor tesisleri, özel etkinlikleri ile farkını ortaya koyan Yeşeren Koleji, izmir kolej fiyatları na baktığımızda diğer okulların sunduğunu imkan ve ücret karşılaştırmasına göre bir adım önde gibi görünmektedir.  

Yeşeren Koleji’nin eğitim anlayışı açısından diğer İzmirdeki özel okullar ile farkı, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘Eğitimde Feda Edilicek Tek Bir Fert Yoktur’ sözünü benimseten; 12 kişilik butik sistemde verdikleri eğitimle öğrencilerin akademik ve sosyal ihtiyaçlarının sağlıklı ve verimli bir şekilde karşılanmasıdır.

Kısacası Yeşeren Koleji’nin amacı; öğrencileri; sosyal, kültürel ve akademik açıdan eksiksiz; paylaşmayı bilen, girişken, kendine güveni tam ve seçkin birer birey olarak topluma kazandırmaktır.

Eğer izmirde ikametgah ediyorsanız veya taşınmayı düşünüyorsanız çoçuğunuzun eğitim hayatı açısından yararlı olabilecek okullardan birisidir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.