Teknoloji Her Zaman Faydalı mı?

Teknoloji Her Zaman Faydalı mı? Bilim ve teknolojideki gelişim pek çok alanda olduğu gibi iletişim alanında da kolaylıklar sağladı. Bilgiler bilgisayarda kayda alındı ve internet yolu ile insanların paylaşımına sunuldu. Artan Nüfus çok katlı yapıların tercih edilmesine sebep olundu. Ulaşım alanındaki gelişmeler ulaşım süresini kısalttı. Bu ve buna benzer pek çok örnek teknolojinin insan yaşamını olumlu etkilediğini ve değiştirdiğini göstermektedir. Teknoloji her zaman faydalı mıdır? Bu sorunun cevabını aşağıdaki bölümlerde bulacağız.

teknolojinin zararları

Fabrika atıkları, çöpler, tanker faciaları sonucunda denizlere boşalan petrol sularımızın kirlenmesine yol açıyor. Su kirliliği ise içerisinde yaşayan canlılar için tehlike oluşturuyor.

Teknoloji sonunda Taşıtların egzozlarından ve fabrika bacalarından çıkan zararlı gazların atmosfere karışması, hava kirliliğinin nedenlerinden bazılarıdır. Zararlı gazların asit yağmurları şeklinde su döngüsüne karışımı ise su ve toprak kirliliğine yol açar. Bu durum canlı türlerinin olumsuz etkilenmesine neden olur.

Hızla gelişen teknoloji, hayatımızı kolaylaştırırken bir taraftan da sağlığımızı tehdit etmektedir. Artan taşıt sayısı, sanayileşme, konutların ısıtılmasında kullanılan yakıtlar çevre kirliliğine yol açmaktadır. Ayrıca artan nüfus, doğal kaynakların aşırı tüketilmesi, bu durum da doğal dengenin bozulmasını beraberinde getirmektedir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.