Üretimde bilgisayar ve robot kullanımının yaygınlaşması başka hangi sonuçları…

Üretimde bilgisayar ve robot kullanımının yaygınlaşması başka hangi sonuçları ortaya çıkarmış olabilir Günümüzde Sanayi İnkılabı ile başlayan değişim baş döndürücü bir hızla devam etmektedir. Sanayi İnkılabı sonrası insan gücünün yerini makineler almış, günümüzde ise elektronik cihazlar, robotlar üretimde baş rolü oynar hale gelmiştir. Bu yeni üretim teknolojileri sayesinde çok daha kısa sürede daha fazla üretim yapılabilmektedir. Ülkeler, üretim teknolojisindeki araştırma ve geliştirme çalışmalarında yarış hâlindedir. Yeni teknolojiyle üretim yapan sanayileşmiş ülkelerin hem refah seviyeleri artmakta hem de dünya ekonomisinde ve politikasında etkin rol oynamaktadırlar.

Üretimde bilgisayar ve robot kullanımı

Üretimde bilgisayar ve robot kullanımı ile, fabrikalarda çalışan insanlar işsiz kalabilmekte, bazı meslekler yok olabilmektedir. Nalburluk, kunduracılık gibi.

Bilgisayar ve robot kullanımı ile, daha az zamanda daha fazla ürün üretilebilmekte, 24 saat 7 gün hiç aralıksız fabrika çalışabilmekte, daha az insan gücüne ihtiyaç duyulmakta, ürün maliyetleri aşağılara çekilebilmektedir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.