Yaşadığınız bölgedeki mesleklerin bir tanesiyle ilgili üç soru yazınız.

Yaşadığınız bölgedeki mesleklerin bir tanesiyle ilgili üç soru yazınız. Bu soruları ilgili meslek sahibine sorunuz. Elde ettiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

Üretime katılan kişilerin yaptıkları işler bir zincirin halkaları gibidir. Bir ürünün üretilmesinde ya da bir hizmetin yerine getirilmesinde farklı meslekleri yapan kişiler arasındaki ekonomik dayanışma önemlidir. Her bölgenin farklı meslekleri olmasına rağmen her bölgede olabilecek ülkemizin genelinde yapılan hayvancılık mesleği ile ilgili sorular hazırlayacağız.

çoban ile röbortaj

– Neden hayvancılık yapıyorsunuz?

Ben köyde yaşadığım için çevremde genelde gördüğüm iş, hayvancılık daha çok koyunculuktur. Bu işi iyi bildiğimiz için bu işi yapıyorum. Hayvanlar özellikle koyunlar benim ilgi alanıma giriyor, onları çok seviyorum. Özellikle doğumların olduğu zamanlar, o kuzuları o kadar çok seviyorum ki, yanlarından hiç ayrılmak istemiyorum. Sevdiğim bildiğim bir iş, bana para da kazandırdığı için hayvancılık yapıyorum.

– Hayvancılıktan yeteri kadar gelir elde edebiliyor musun?

– Yemlerin büyük bir kısmını da kendimiz ürettiğimiz iyi bir bakım da yaptığımız ve devletin destekleri ile geçimimizi sağlamamız mümkün olmaktadır.

– Hayvanların pazarlamasını nasıl yapıyorsunuz?

– Koyunların kuzularını et için kasaplara yada Kurban bayramı öncesi kurban pazarlarında satıyoruz.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.