Kur’an-ı Kerim mealinden Hz. Eyüp ile ilgili ayetler

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Reddit

Kur’an-ı Kerim mealinden Hz. Eyüp ile ilgili bir ayet bularak defterinize yazınız.

Hz. Eyüp A.s. hakkında Kuran’da 6 tane ayet vardır. Bunlar:

“Biz ona İshak’ı ve Yakub’u da hediye ettik: Hepsine de doğru yolu gösterdik. Nitekim daha önce Nuh’a ve onun soyundan Davud’a, Süleyman’a, Eyyub’a, Yusuf’a, Musa’ya ve Harun’a da yol göstermiştik. Biz güzel davrananlara böyle karşılık veririz.” Enam Suresi 84. ayet.

“Eyyûb da: “Başıma bir bela geldi, (sana sığındım), sen merhametlilerin en merhametlisisin” diye Rabbine nida etti.” Enbiya suresi 83. ayet.

“Kulumuz Eyyub’u da an. Bir zaman o, Rabbine şöyle nida etmişti: “Meşakkat ve acı ile bana şeytan dokundu.” Sad suresi 41. ayet.

“(Biz ona): “Ayağını yere vur! İşte sana yıkanılacak ve içilecek soğuk bir su” dedik.” Sad suresi 42. ayet.

“Ve ona, bütün ailesini ve beraberlerinde bir mislini daha tarafımızdan bir rahmet olarak bahşettik ki, akıl sahipleri için bir ibret olsun.” Sad suresi 43. ayet.

“(Bir de dedik ki): “Eline bir demet al da onunla (eşine) vur; yemininde durmamazlık etme.” Doğrusu biz onu sabırlı bulduk. O ne güzel kul! O hakikaten daima Allah’a yönelmektedir.” Sad suresi 44 ayet.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Reddit

Comments

  1. çok teşekkür ederim bn bütün ödevlerimi burdan yapıorum işime çook yaradı emeği geçen herkese çok teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>