Başkalarıyla neleri paylaşırsınız ve onlarla neden paylaşmaya ihtiyaç duyarsınız?

Başkalarıyla neleri paylaşırsınız ve onlarla neden paylaşmaya ihtiyaç duyarsınız? Paylaşmak, maddi ve manevi imkanları insanlar arasında bölüşmektir. Toplumsal hayat paylaşma üzerine kuruludur. İhtiyaçlarımızı tek başımıza karşılayamayız. Birbirimize yardım ederek hayatı daha kolay hale getirebiliriz. İş bölümü yaparak birbirimize yardım ederiz.

Buğdayın un, sonra da ekmek haline gelişi pek çok insanın emeğiyle olur. Birçok kişinin katkısıyla pamuk lifleri, üzerimizdeki elbiseye dönüşür. İnsan, doğası gereği tek başına yaşayamaz. Başkalarıyla birlikte yaşamak ise karşılıklı dayanışmayı ve paylaşmayı gerektirir. Eğitim görmemiz için öğretmene, sağlığımız için doktora, bozulan eşyamız için tamirciye ihtiyaç duyarız.

Toplumu oluşturan bireyler, maddi imkan açısından aynı şartlara sahip olmayabilir. Sağlıklı bir toplumda varlıklı insanlar, sahip oldukları imkanları ihtiyaç sahibi kimselerle paylaşırlar. Yoksul insanları gözetip kollar, eğitim ve öğretimlerinde kendilerine yardımcı olurlar. Böylece toplumsal huzur ve mutluluğa katkı sağlanır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.