Vakıfların toplumu birbirine kenetlemesi toplumda huzuru sağlaması….düşünüyorsunuz?

Vakıfların toplumu birbirine kenetlemesi, toplumda huzuru sağlaması ve muhtaçlara yardım etme mekânları olması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bir toplumda, ihtiyaç sahibi, muhtaç durumda olanları, gözetip onları yardım sağlayarak vakıflar önemli bir toplumsal görevi yerine getirmektedirler. Bu görevi bakıflar yapmadığı takdirde, o toplumda herkesin üzerine bu görev düşmektedir. İhtiyaç sahiplerinin gözetilmediği, bakılmadığı toplumlarda, huzuru ve asayişi sağlamak zordur. Bu toplumlarda adalet duygusu zedelenir ve problemli kişilikler ortaya çıkar.

Vakıflar, toplumda bu görevleri yerine getiren kuruluşlardır. Evsizlere, zor durumda olanlara yardım ederek, varlıklı ile ihtiyaç sahibi buluşturur. Toplumsal kenetlenmeyi ve huzuru temin eder.

Vakıflar, kamu kesimi tarafından desteklendiği gibi, esas itibari gönüllü faaliyetlerin yapıldığı yerlerdir. Vakıflarda çalışanlar ve buralara yardım edenlerde sosyal tatmin, bir işe yarama, ihtiyaç sahiplerine yardım etme duygularını yaşamamıza sebep olur. Kişisel olarak arayıp bulamayacağımız, ihtiyaç sahiplerini vakıflar aracılığı ile  ulaşmamız mümkün olmaktadır.

Vakıfların gerçekleştirdiği, projeler ve kampanyalar ses getirmekte, kamuoyu oluşturmakta, yardım yapacak daha çok kişiye ulaşılabilmektedir. Kollektif bir çalışma ile, toplumsal huzur sağlanabilmektedir.

 

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.