Sevinçler paylaşıldıkça çoğalır üzüntüler paylaşıldıkça azalır sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.

“Sevinçler paylaşıldıkça çoğalır, üzüntüler paylaşıldıkça azalır.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız. Paylaşmak, maddi ve manevi imkanları insanlar arasında bölüşmektir. Toplumsal hayat paylaşma üzerine kuruludur. İhtiyaçlarımızı tek başımıza karşılayamayız. Birbirimize yardım ederek hayatı daha kolay hale getirebiliriz. İş bölümü yaparak birbirimize yardım ederiz.

İnsan hayatı tatlı ve acı anılarla doludur. Bizi mutlu kılan bir durumla karşılaştığımızda içimizde bir coşku hisseder, bunu yakınlarımızla paylaşmak isteriz. Anne, baba, dost ve arkadaşlarımızın sevinç ve mutluluğumuza ortak olmalarını arzularız.

Güzel bir haber aldığımız zaman mutlu oluruz. Örneğin bir kardeşimiz dünyaya geldiğinde gönlümüz sevinç ve mutlulukla dolar. Bu sevinçli anlarımızı ailemiz ve arkadaşlarımızla paylaşırız. Böylece onların sevincimize ortak olması bizleri daha mutlu eder. Başkalarına yansıtılan sevinç ve mutluluk, büyük bir coşkuya dönüşür.

Bundan dolayı sevinç ve mutluluğumuzu paylaşma ihtiyacı hissederiz. Millet olarak birlikte sevindiğimiz ve huzur bulduğumuz günler vardır. Dini ve milli bayramlarımız, kandil gecelerimiz, cuma günü ve ramazan ayı bunların başında gelir. Bu günlerde toplum olarak birlikte sevinir ve birbirimizi tebrik ederiz. Bu davranışlar birlik ve dayanışmamızı güçlendirir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. Sevinçleri paylaşılım ki, çoğalsın, yorularda olduğu gibi bu arada teşekkürler yardımcı kaynaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.