Bazı kimselerin melek gibi insan olarak nitelendirilmelerinin…

Bazı kimselerin “melek gibi insan” olarak nitelendirilmelerinin, meleklerin hangi özelliğiyle ilgili olduğunu araştırınız.

Melekler iyi ve güzel davranışları severler. Bu nedenle iyilik yapanlara ve güzel davranışlarda bulunanlara yardım ederler. İnsanları kötülüklere karşı korurlar. Şefkat ve merhametlerinden dolayı insanlar için dua eder ve onların iyiliğini isterler. Melekler bunu Allah’ın bilgisi ve izni ile yaparlar. Bu nedenle insanlar yardımı sadece Allah’tan istemelidir. Çünkü Allah, melekleri kendisine dua edenlerin yardımına gönderir.

Melekler, insanları sürekli iyiye, güzele ve doğruya yönlendirirler. Bütün bu özellikleriyle melekler, iyiliğin ve güzelliğin sembolü olmuşlardır. Bu nedenle, insanlar arasında güzel ahlaklı ve iyi huylu kişiler için “melek gibi insan” sözü kullanılır.

Melekler, her zaman inanan insanın yanında olur. Bu inanç, insanın kendisini güven ve huzur içinde hissetmesine yardımcı olur. Ayrıca meleklere inanan insan, yaptıklarının melekler tarafından yazıldığını ve bunlardan ahirette sorumlu tutulacağını bilir. Bunu bilen insan, kötülük yapmamaya ve suç işlememeye özen gösterir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.