Dünya artık çok küçüldü sözünün kitle iletişim araçlarıyla ilişkisini nasıl açıklayabiliriz?

“Dünya artık çok küçüldü.” sözünün kitle iletişim araçlarıyla ilişkisini nasıl açıklayabiliriz? Madde ve cisim olarak dünyanın küçülmesi mümkün değildir. Dünyanın büyüklüğü aynı olduğu halde, küçülen teknolojini gelişmesi ile kitle iletişim araçlarının yaygınlaşması sonucu mesafelerin küçülmesi ve her an çok uzaklarla bile iletişim kurulabilir haber alınabilir olmamızdır.

Başka şehirlerde ya da ülkelerde yaşayan kişilerle iletişim kurmak için hangi iletişim araçlarını kullanıyorsunuz Bu sorunun cevabı elinizdeki teknolojik araçlara ve kişilerin uzaklığıyla ilişkilidir.

Uzak yerlerdeki insanlarla, cep telefonu, bilgisayar aracılığıyla, sesli ve görüntülü konuşabilir, yazışabilir, sosyal medya aracılığıyla iletişim kurabiliriz. Günümüzde uzak yerler ile ilgili hiç bir mesafe sorunu kalmamıştır.

Kitle iletişim araçlarının temel görevleri nelerdir?

Temel görev, insanların doğru bilgi alma hakkını yerine getirmeleridir. Gazete, radyo, televizyon gibi kitle iletişim araçları insanlar arasında iletişim ve etkileşim sağlarlar. Dünyanın her yerinden haberdar olabilir, sosyal sorumluluk projelerinde kamuoyu oluşturma imkanımız olur. Bu kitle iletişim araçları sayesinde gitmediğimiz yerleri görür, bilmediklerimizi öğreniriz. Daha birçok konuda kitle iletişim araçları hayatımıza renk katar.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.