Radyo televizyon gazete ve İnternet gibi kitle iletişim araçlarını hangi amaçlarla kullanıyorsunuz?

Radyo, televizyon, gazete ve İnternet gibi kitle iletişim araçlarını hangi amaçlarla kullanıyorsunuz? Bu kitle iletişim araçlarını, çevremizden ve dünyamızdan, haberler almak, eğlenmek ve diğer insanlarla iletişim kurmak için kullanıyoruz.

Gazete, radyo, televizyon gibi kitle iletişim araçları insanlar arasında iletişim ve etkileşim sağlarlar. Bu kitle iletişim araçları sayesinde gitmediğimiz yerleri görür, bilmediklerimizi öğreniriz. Daha birçok konuda kitle
iletişim araçları hayatımıza renk katar.

Kitle iletişim araçları, insanlar arasındaki etkileşimi artırır. İnsanları bilgilendirir ve paylaşımları kolaylaştırır.

İnsanların doğru karar verebilmesi için habere, bilgiye gereksinimleri vardır. Bunu onlara büyük ölçüde kitle iletişim araçları sağlar. Bir bakıma kitle iletişim araçları, toplumdaki sorunları çözmese de çözüm için uygun ortamı hazırlar. Bu ortam insanların sorunlar ve çözüm önerileri konusunda bilgi sahibi oldukları ortamdır. İnsanlar kitle iletişim araçlarından yararlanarak kültürel birikim elde ettiklerinden sorunlar üzerinde daha etkin çözüm önerileri getirebilirler.

Sorunlar bazen basit bazen çok karmaşık olabilir. Bunun ilke olarak hiç önemi yoktur, çünkü hepsi için çözüm yolu önce ne ile karşı karşıya olunduğunun bilinmesidir. Bunu gerçekleştirecek olan kitle iletişimidir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.