Buluşların ve teknolojik ürünlerin toplum hayatına etkilerini tartışınız.

Buluşların ve teknolojik ürünlerin toplum hayatına etkilerini tartışınız. Teknolojik aletler sosyal hayatlarda bir takım değişiklikler yapmakta, komşuluk gibi bazı hususları değiştirebilmektedir. Televizyon olmadan önce, komşuluk ve mahalle sohbetleri daha farklı olmaktaydı. İnsanlar birbirlerine komşuluğa gitmekte, veya mahalleli her akşam farklı birinde toplanarak, topluca eğlenmekteydi.

Sony Xperia C670X

Teknolojik gelişim ile birlikte, her eve televizyon girince, bu komşuluk faaliyetleri çok aza inmiştir. Her aile artık evde televizyon izlemekte, arkası yarınları takip eder olmuştur. Böylece teknoloji komşuluk ilişkilerini ve eğlence kültürümüzü değiştirmiştir.

Son yıllarda aile içi eğlence ve sosyal hayat ta değişikliğe uğramakta, artık aileler hep birlikte televizyon bile izleyemez olmuştur. Bütün aile fertlerin ayrı bilgisayarları ve akıllı cep telefonları olduğundan aile bireyleri, kendi başlarına akıllı telefonları ile sanal dünyada, sosyal medyada vakit geçirirler olmuştur. Bu durum aile içi iletişimi bozar hale gelmiştir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.