Evinizde teknolojik ürünlerden hangileri bulunuyor?

Evinizde teknolojik ürünlerden hangileri bulunuyor? Bu ürünler size, yaşamınızda ne gibi kolaylıklar sağlıyor? Evde, sokakta, okulda veya işyerinde sürekli teknolojik ürünleri kullanmakta onlardan faydalanmaktayız.

Evlerimizde, çamaşırları yıkamak için çamaşır makinesi, evleri temizlemek için elektrikli süpürge, bulaşıkları yıkamak için bulaşık makinesi, mutfak robotu, yiyecekleri saklamak için derin dondurucu veya buzdolabı, meyve sularını içmek için katı meyve sıkacağı, su ısıtmak için, su ısıtıcı, pasta ve börekleri pişirmek için elektrikli fırın, mikrodalga fırın, kullanmaktayız. Bu teknolojik ürünler bize ev işlerinde yardımcı olmaktadırlar.

Ayrıca eğlence için kullandığımız, televizyon, uydu alıcısı, radyo, bilgisayar gibi teknolojik ürünlerde vardır. Bilgisayar hayatımızı kolaylaştıran çok amaçlı kullanılan bir teknolojik alettir. Film izlemek, müzik dinlemek gibi eğlence amacı ile kullanılabildiği gibi, bir şeyleri öğrenmek, yemek tarifi almak, her hangi bir örgü modeli öğrenmek, veya online bir iş yapmak finans piyaslarını takip etmek gibi iş maksatlı olarak ta kullanmaktayız.

Evde kullanılan daha ileri teknolojik ürünlerde vardır. Akıllı evler denilen bu teknoloji ile dışarıdan evdeki herhangi bir elektronik ürünü kontrol etmek mümkün olmakta, buzdolabının ısısını veya kombiyi çalıştırma gibi işler uzaktan yapılabilmektedir. Evleri kamera sistemi ile koruma altına alınabilir. Veya evin kapısı parmak izi ile açılabilir hale getirelebilir.

Evde kullandığımız en önemli ve en çok kullandığımız teknolojik ürün evimizde kullandığımız aydınlatmadır. Elektrik olmadığı zamanlarda evimiz karanlığa gömülebilmektedir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.