Eski Mısırlılar piramitleri nasıl yapmışlardır? Piramitlerin yapımında hangi malzeme

Sizce, Eski Mısırlılar piramitleri nasıl yapmışlardır? Piramitlerin yapımında hangi malzeme ve araçlardan yararlanmış olabilirler? Açıklayınız.

Piramitlerin yapımında büyük taş bloklar kullanılmıştır. Bu taş bloklar piramitteki yerlerine kaldırmak için çeşitli rampalar inşa edilmiş bu rampalar aracılığı ile yerlerine konulmuşlardır.

Taş blokları piramitler üzerindeki nihai yerlerine kaldırmak için en az beş farklı rampa sisteminin kullanıldığını göstermektedir. Yapımında kullanılan en iyi yöntem ve kolay doğrusal rampa yöntemidir. Fakat bu piramitlerin yapımı için gereken genişlik bize rampaların seyrek olarak yapıldığını işaret etmektedir. Piramitin merdiven basamakları için oluşturulan merdiven rampası diğer piramitlere göre daha dik açıya sahiptir.

piramitler nasıl yapılmış

Piramitin içinin teraslı olmasının piramitin kenarında basamak basamak daha küçük rampalar dizisinin kullanılmasını daha uygun yapacağı iddia edilmiştir. Dış kaplama yapıldığında bunların kalıntıları hiç kuşkusuz kaybolacaktı. Piramitten vadideki tapınağa uzanan geçitlerin de rıhtımdan inşaat yerine inşaatçı rampası olarak kullanılmış olması da mümkündür.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.