Girişimcilerin ülke ekonomisi için önemi nedir?

Girişimcilerin ülke ekonomisi için önemi nedir? Girişimcilerin rolü toplum ve ülke için çok önemlidir. Girişimciler, yeni mal üretir yada bilinen mal ve hizmetlerin kalitelerini yükseltir. Üretim süreçlerinde yeni üretim yöntemleri, uygularlar ve sürekli bir iyileştirme içindedirler.

Girişimciler, yeni hammadde kaynakları ve yeni ürünlerle yeni pazarlar bulurlar. Çevrenin kendisine sunduğu fırsatları izler bunşardan en iyi şekilde yararlanır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, girişimlerinde teknolojiden en iyi şekilde yararlanır. problemleri öngörürler ve önlerler.

Girişimci fırsatı gördüğünde harekete geçer ve hedefe ulaşana kadar durmaz. Çalışkandır işleri sonuçlandırır. Girişimcilik ülke ekonomisinin kalkınmasının motoru görevi görür. Bir ülkede, rekabete açık, özel girişimcilik ne kadar gelişirse, o ülkede ekonomik refah düzeyi de o kadar gelişir. Girişimciliğin olmadığı ve gelişemediği ülkelerde ekonomik refah seviyesi çok düşüktür.

Girişimci kendi özel çıkarları için çalışırken aynı zamanda topluma büyük bir hizmet etmiş olmaktadır. Ülke refahı için özel girişim ve teşebbüs teşvik edilmeli ve desteklenmelidir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.