İnsanlığın bugünkü gelişmişlik düzeyine ulaşmasında icat ve buluşların yeri nedir?

İnsanlığın bugünkü gelişmişlik düzeyine ulaşmasında geçmişte yapılan icat ve buluşların yeri nedir? Açıklayınız. Bu günkü kullandığımız teknolojinin bu kadar ilerlemesinin sebebi geçmişte bulunan icat ve buluşlardır.

Eğiren Jenny buluşu

Bu teknolojik ilerleme bir anda olmamıştır. İnsanlığın bilinen tarihinin ilk zamanlarından beri devam etmektedir. Bir noktaya kadar yavaş ilerlemiş daha sonra kar topu gibi çığır aça aça ilerlemiştir.

İnsanlık tekerleği kullanmaya başlayarak, işlerini kolaylaştırmaya başlamış, sırtından yükü indirmiştir. 28. yüzyıla kadar. çok ilerlememiş, tekerleğe yapılan arabaları hayvanlar çekmiştir. 28. yüzyıldan itibaren sanayi devrimi ile, üretimi arttırma isteği ve ihtiyacına binaen buluş ve icatlar çok daha hızlı ilerlemiştir.

Elektriğin bulunuşu, tekerlek kadar önemli bir buluştur. Elektrikle beraber, elektrik motorları ve fosil yakıtlı motor güçleri devreye girmiş, üretimde ve taşımacılıkta motor gücü kullanılmaya başlanmıştır.

Elektrikle ses ve görüntü taşıma derken, günümüz teknolojisine ulaşmış bulunmaktayız. Artık ulaşım ve nakliye çok hızlı ve büyük miktarlar taşınabildiği gibi, internet ile iletişim baş döndürücü seviyeye ulaşmıştır. Dünya içinde haberler, bir köy içinde yayıldığından daha hızlı yayılmaktadır.

Sonuç ne olur bilinmez, geçmişte makineler insanların sırtından yükü aldı, insanlar rahatladı, günümüzde makineler insanların elinden işlerini alarak insanları rahatsız etmeye başlamışlardır. İşsizlik çok ciddi bir problemdir. Robot kullanımı ile yaşayacağımız rahatlık ve sorunları yaşayarak göreceğiz.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.