Kıskançlığın insan ilişkileri üzerindeki olumsuz etkilerine örnek

Kıskançlığın insan ilişkileri üzerindeki olumsuz etkilerine örnekler bularak bunları defterinize yazınız.

Kıskançlığın verdiği zararı anlatan bir hikaye. 2 limon ağacının hikayesi.

Güzel bir bahçede, iki limon ağacı vardır. Yazın açan limon çiçekleri bahçeye çok güzel bir hava verirdi. baharın gelişini müjdelerdi.  Limon ağaçlarından biri daha cılız ve bakımsızdı. Büyük ağaç küçük limon ağacımı küçümser ve tepeden bakardı. Ev sahibi küçük limon ağacından ümidini kesmiş kuruyacak diye düşünmeye başlamış. Yeteri kadar bakımını da yapmamaya başlamıştı.

Günlerden bir gün sert esen bir rüzgar karlı dağların yamaçlarındaki bir grup çiçek tohumu bahçeye taşıdı. Bahçe daha önceden parsellenmişti. Bahçede hiç yer yoktu sadece limonların yanında ve altında yer vardı. Çiçek tohumları gitti limonların yanına. Büyük limon kendi topraklarını paylaşmak istemedi kıskançlık göstererek hayır dedi benim altımda yerleşemezsiniz. Küçük limon ağacı tohumlara yer açtı gelin dedi benim yanımda yerleşin kardeş kardeş yaşar gideriz.

Tohumlara çimlendi çok güzel çiçekler oldular. Mis gibi de kokuyorlardı. Bahçenin sahibi kokuyu farkettti ve geldi küçük limon ağacının altında çiçekleri buldu. Çiçekleri çok beğendi her gün sulamaya başladı. Bakımdan limon da faydalandı düzeldi. kocaman ağaç oldu. Diğer limon ağacı daha fazla kıskanmaya başladı. Kıskançlıktan içi içini yedi ve kuruyup gitti.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. çok teşekkür ederim..
    işime çok yaradı..
    öğretmenim çok beğenecek.ÇOK TEŞEKKÜRLER ÇOOK..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.