Mad Max Fury Road filmi Özet ve Yorumları

Mad Max Fury Road (Çılgın max öfkeli yollar)‘ın özet ve yorumlarını bulacağımız bu yazımızda, yazı sonuna kendi yorumlarınızı da bırakmayı unutmayın. Bu hafta vizyondaki filmlerden en çok ilgi gören filmlerden bir tanesi olan Mad Max bu ilgiye klasik olan eski bölümlerine de borçlu.

mad max 2015

Film hızla bir giriş yaptı beklenen yüksek hasılat sonrası devam filminin çekileceği de beklenmektedir.

Mad Max Fury Road, yazı yazdığımız günde, 81.500 kişinin oyu ile 8,8 gibi gerçekten yüksek bir imdb puanı alarak güçlü bir izlenmesi gerektiği sinyali vermiştir. Diğer bilgiler ve özetten önce kendi yorumumu söylemem gerekirse mutlaka izlemelisiniz. 30 yıl aradan sonra hala ilgi göreceği kesin.

Aksiyon, bilim kurgu türünde olan filmi George Miller yönetmiş, Charlize Theron, Tom Hardy, Nicholas Hoult, Rosie Huntington-Whiteley, Nathan Jones oynamıştır.

Charlize Theron

Mad Max Fury Road Filmin Özeti

Yalnız kalmanın gerektiğine inanan Mad Max yinede sürekli savaşan oradan oraya sürüklenen bir grubun arasında kalır. Zalimce yöneten Joe’den kaçarlar…

Mad Max Fury Road

Filmin Eleştirisi

Bazı yönetmenlere hayran olunur ya benim hayran olduğum yönetmenlerden biri George Miller çünkü o kadar farklı türlerde filmler çekiyor ki, şaşırıp kalıyorsunuz. Mad max’in özellikle 2.si bir yol aksiyonudur ve hepimizi şaşırtmıştır zamanında bu film de 2.sinin paralelinde ama günümüz gelişmelerini dikkate alarak uyarladığı bir film, öncelikle tabi Mad Max’in karşısında çok güçlü bir kadın var. Charlize Theron’un canlandırdığı karakter ve kadınların baskın biçimde seslerini çıkarttıkları ve aksiyona dahil oldukları bir film olarak çok önemli gördüm. Günümüzdeki bu terör terörizm bütün bu tehlikeler çerçevesinde kıyamet sonrası dünyasını oluşturmuş ama tabi her şeyi bir kenara bıraktığınızda seyirci koltuğuna oturuyor 2 saat koltuğa mıhlanıyor, kalkamıyor. Günümüzde sinemada aksiyon bundan daha iyi nasıl çekilir bilemiyorum. En üst düzeyde aksiyon gerçekten ama gerçekten çok iyi bir kere konsept tasarımlar mekanik mühendisliği masklar v.s. ayrıntıları biraraya getirdiğinizde zaten film gerçekten çılgın işi…

mad max son filmi

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.